Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Alışveriş / Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarihinde eklendi

Mutfak masası alırken nelere dikkat etmeliyiz? Masa ve sandalyelerini neye göre seçmeliyiz? Bu masalar fonksiyonel mi olmalı yoksa şık mı? İşte detaylar…

Mutfak Masası Seçimi…

Hayatımızı devam ettirmek için zamanımızın büyük bir bölümünü mutfakta ve mutfak masası etrafında geçiriyoruz. Bu nedenle mutfak eşyası alışverişlerine biraz daha özen göstermeliyiz. Alışveriş sonrasında pişman olmamak için masa ve sandalyeleri dikkatle seçmeliyiz. Peki, mutfak için masa alırken önceliğimiz neler olmalı?

Masa alışverişinde mutfağımızın büyüklüğünü göz ardı etmemeliyiz. Küçük bir mutfağa büyük bir masa, hantal sandalyeler alırsak; ilerleyen zamanlarda mutfaktaki hareket alanımız bizi zorlamaya, sıkmaya başlayacaktır. Bu durumda küçük mutfaklara mini masalar, az yer kaplayan sandalyeler uygun olacaktır.

Mutfak masası alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında masanın fonksiyonel özellikleri de vardır. Mesela küçük bir masanın gerekli hallerde büyüyebilmesi bizim için artı olacaktır. Büyüyen masalarda ise ortadan büyüyenlerden ziyade yanlardan açılan modeller üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

Sandalyeler…

Başta da dediğimiz gibi mutfakta geçirdiğimiz zaman oldukça fazla. Eee durum böyle olunca rahat bir sandalye seçimi yapmak zorundayız. Çünkü rahat sandalyeler keyifli bir yemek ve hoş bir sohbet için olmazsa olmazdır. Sandalye seçimindeki diğer bir detay ise kolay temizlenme özelliği. Bize göre mutfak masalarının sandalyeleri deri olmalı. Deri kaplamalar leke tutmaz, çabuk temizlenir ve darbeye dayanıklıdır.  

Tüm bunların yanında mutfak mobilyası alışverişinde beğendiğiniz ürünü mutfak dolaplarının renk ve tarzına uygun seçmeyi de ihmal etmeyin deriz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • İçinizi Isıtacak Bahar Dekorasyonu Fikirleri

    Bahar geldi gidiyor… Hala bahar dekorasyonu yapmayanlardansanız şimdi harekete geçme zamanı! Evinizi ve içinizi ısıtacak bahar dekorasyonu fikirleri yazımızın devamında…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*